poniedziałek, 30 października 2017

Skąd wzięła się nazwa “Almah”?


Wiesz jak poprawnie wymówić i odmienić nazwę zespołu Eda. Dziś opowiem, skąd się ona wzięła. :)

Skąd pochodzi nazwa zespołu?

Edu szukał nazwy, która będzie oddawała to, kim jest jako muzyk (alma) i szukał słowa, które będzie brzmiało podobnie. Wynalazł słowo almah, które, jak okazało się, istnieje w języku hebrajskim i pomyślał, że jest to „bardzo interesujące” z powodu jego znaczenia.

Znaczenie

Almah (tutaj) jest słowem pochodzenia biblijnego, które ma różne znaczenia: biblijne i historyczne. W jednym z nich oznacza „czystość”, „dziewiczość”, „młodą kobietę” i kilka innych oznaczających Maryję. Drugie znaczenie odkrył po dłuższym studiowaniu słowa: „złośliwość”, „aseksualność”.
Później odkrył też znaczenie w języku greckim (krok do przodu).

Dlaczego?

Dwuznaczność tego słowa dała mu pomysł na koncept dla pierwszego albumu:
ta dwuznaczność dała mi pomysł zawierający koncept ma teksty znajdujące się na pierwszym albumie: w połowie mówiących o dobrych uczuciach i w połowie mówiących o złych uczuciach, które naprawdę są istotą człowieczeństwa, która oznacza, że jesteśmy nieidealni. Ludzie są w połowie dobrzy i w połowie źli, co znaczy, że jesteśmy tego syntezą.

Później, kiedy projekt zawiązał się w zespół, tytuł wydawnictwa stał się nazwą grupy.

Zawarte tu informacje pochodzą z materiału:Bonus dla wytrwałych :P

Kiedyś znajomy Brazylijczyk poprosił mnie o zapytanie Eda, co oznacza okładka jego solowego albumu i pomyślałam, że mogę tutaj to dołączyć.
(Edu prawdopodobnie nie wie, jak pisać kursywą, nie krzyczcie na niego!)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz również: