Kim jest Edu Falaschi? — kariera


MITRIUM

Mitrium był pierwszym profesjonalnym zespołem Eda. Grupa została zawiązana w 1990 roku. Nagrali kilka dem, a w 1994 roku wydali jedyny album, Eyes of Time. W tym samym roku wziął udział w zawodach o zastąpienie miejsca Bruce’a Dickinsona w Iron Maiden.

SYMBOLS i VENUS

W 1998 roku został zaproszony przez swojego brata do formacji Symbols, aby pomógł w wyprodukowaniu albumu. Po zmianach, został pełnoprawnym członkiem zespołu. Wziął udział w nagraniu albumów Symbols oraz Call to the End. Ujawniły się tu jego talenty wokalne, kompozytorskie i aranżerskie. 
W 1998 roku również zaaranżował i nagrał wokale do albumu Ordinary Existence zespołu Venus.


ANGRA

Edu już wcześniej, bo w 1998 roku, został zaproszony na przesłuchanie do Angry ze względu na odejście Andrego Matosa. Niestety, koleżka jednak się rozmyślił i wrócił, by potem odejść w 1999 lub 2000 roku. W czerwcu 2000 roku, Edu został zaproszony na kolejne przesłuchanie, tym razem w 2001 roku udało mu się i został pełnoprawnym członkiem zespołu, więc opuścił Symbols.

Pierwszy album studyjny, czyli Rebirth przyjął się na tyle dobrze, że po 40 dniach pokrył się złotem, a Edu został trzecim najlepszym wokalistą według japońskiego magazynu BURRN! W 2003 roku wydali EP–kę Hunters & Prey oraz album koncertowy Rebirth World Tour Live in São Paulo.

W 2003 roku wrócili do studia by nagrać drugi album: Temple of Shadows. Ten z kolei został uznany za najlepszy album Angry w ogóle, który kiedykolwiek wypuścili. W międzyczasie, Eda uznano za drugiego najlepszego wokalistę roku 2005.


W 2006 wydali trzeci, przedostatni wspólny album: Aurora Consurgens. Od września 2006 do lipca 2007 aktywnie koncertowali, dopóki nie musieli wziąć przerwy z powodu kłopotów administracyjnych.


Powrócili na scenę na początku 2009 roku, a pod koniec zajęli się nagrywaniem albumu Aqua. Aqua została wydana na przełomie sierpnia i września 2010 roku. We wrześniu 2011 roku wystąpili na Rock In Rio, które okazało się być ostatnim show z Edem, ponieważ kilka miesięcy później postanowił odejść.

Edu był kompozytorem/współkompozytorem następujących piosenek Angry:


Nova Era

Heroes of Sand

Bleeding Heart
Spread Your Fire
Angels and Demons
Wishing Well
Arising Thunder
Lease of Life
The Spirit in the Air
Awake from Darkness


Źródła!
Oficjalna strona Eda (tutaj akurat musiałam skorzystać z Web Archive)

Zobacz również:

Zacznijmy od początku