sobota, 1 lipca 2017

Kim jest Edu Falaschi?


Edu Falaschi jest jednym z najbardziej szanowanych, brazylijskich artystów na szczeblu światowym. […]
Edu Falaschi jest jednym z najbardziej szanowanych, brazylijskich artystów na szczeblu światowym. Jest on piosenkarzem, kompozytorem, multiinstrumentalistą, aranżerem oraz producentem muzycznym. W ciągu swojej 20-letniej kariery muzycznej wydał 15 albumów, skomponował około 100 piosenek oraz sprzedał ponad milion płyt.W latach 2000-2012 był frontmanem brazylijskiej formacji Angra z którą wydał 4 albumy studyjne: Rebirth, Temple of Shadows, Aurora Consurgens oraz Aqua. Dzięki współpracy z Angrą miał możliwość zaprezentowania się szerszej publiczności (wcześniej, w 1994 roku miał własny zespół – Mitrium). Odnośnie do jego pełnej dyskografii, podam ją w osobnym wpisie.W 2006 roku powołał do życia projekt o nazwie ALMAh, który od pewnego czasu działa jako „pełnoprawny” zespół (czyt. od 2012 roku). W zasadzie, debiutancki album został wydany jako solowy, dopiero od albumu Fragile Equality jego formacja nosi nazwę ALMAh. Nie będę się tutaj skupiała na jego zespole, o nim powstanie odrębny artykuł (może uda mi się namówić Eda aby uchylił tajemnicy na temat Almy – to może być w końcu fajna interakcja między Tobą a nim).


Edu jest barytonem (był jedynym wokalistą Angry, który nie jest tenorem). Jego głos jest dynamiczny i melodyjny. Rozpiętość jego śpiewu to 4 oktawy (podobnie jak Freddie Mercury – tylko małe wtrącenie). Nie mogę określić dokładniej, czy jest barytonem dramatycznym czy lirycznym, ponieważ, przyznam się bez bicia – nie znam się na szczegółowych podziałach.


Jest szeroko znaną osobistością w Brazylii ze względu na swoją aktywność: w internecie, telewizji, radiu. Jednym z jego głównych zajęć (poza muzyką) jest działalność społeczna w kwestii ochrony środowiska, bierze stały udział w różnych ruchach działających na tej płaszczyźnie.

To jest koniec pierwszej części artykułu. Druga część niebawem – tam zamieszczę bibliografię.

Zobacz również: